مطالب خواندنی

کدام کراوات مناسب شماست

کدام-کراوات-مناسب-تر-است

یکی از نشانه های یک مرد جذاب و با اعتماد به نفس، داشتن استایل مناسب است. اما برای داشتن استایل مناسب، توجه به جزییات بسیار مهم است. استفاده از اکسسوری های مناسبی مانند کراوات اطمینان با نوع پوشش مورد نظر، این پیام را به مخاطب می دهد که فردی دقیق و منظم هستید که به خود و استایلتان، اهمیت می دهید.

یکی از آشناترین و پرکاربردترین اکسسوری هایی که می توانید برای داشتن یک استایل شیک و برازنده داشته باشید، استفاده از کراوات است.

  اسکار وایلد یک بار گفت: “کراوات گره خورده اولین قدم جدی در زندگی است.”

اما کراوات ها انواع مختلف دارند که هرکدام با داشتن ویژگی های منحصر بفرد، مناسب سبک خاصی از پوشش و مکان خود هستند. چه پوشیدن کراوات بخشی از لباس محل کارتان باشد و چه بخواهید صرفا برای مراسمی خاص کراوات بپوشید، دانستن طیف وسیعی از الگوهای موجود مفید است. شما می توانید با یک تغییر ساده در الگو و رنگ کرواتتان، پوشش خود را از لباس مخصوص محیط کار به پوشش مناسب جشن و مهمانی کژوال تغییر دهید.

در این مقاله به بررسی انواع کراوات و سبک و مکان مناسب آنها می پردازیم که قطعا می تواند به شما در خید هرنوع کراوات علی الخصوص کراوات های اطمینان کمک کند.

کروات تک رنگ Solid Ties

گرچه کروات های تک رنگ ساده ترین و اساسی ترین گزینه هستند، اما همه کاره ترین نوع کروات ها نیستند. این نوع، در موقعیت های رسمی بهترین عملکرد را دارند. به دلیل سادگی، مطابقت رنگ کراوات تک رنگ با کت و شلوار، پیراهن و همچنین رنگ پوست بسیار مهم است. برای خرید پوشیدن این نوع ، میتوانید روی کراوات اطمینان حساب ویژه ای باز کنید.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

اگر به خصوص در یک محیط سنتی کار می کنید یا در حال ملاقات با مدیران هستید، رنگ های موقر و عمیق مانند سرمه ای، خاکستری و آبی دریایی، ظرافت مناسب را برای این موارد دارند. پوشیدن این کراوات با یک پیراهن مردانه سفید، بیانگر آن است که ظاهر شما کاملا مناسب تجارت است. یک کراوات با گره محکم و با رنگ های تیره نیز برای رویدادهای رسمی مناسب است.

 

 • کسب و کارهای کژوال

در مشاغل آرام می توانید کراوات های رنگی با طراوت تری، هرچند نه چندان روشن را انتخاب کنید. رنگ های پاستلی مانند آبی، صورتی و یاس بنفش گزینه های خوبی هستند که برای روشن شدن لباس تیره تر نیز مفید هستند.

 

 • موقعیت های کژوال

برای استایل کژوال به راحتی می توان از رنگ های درخشان تر و اشباع تر کراوات تک رنگ مانند سبز، زرد و قرمز استفاده کرد تا جلوه و سرزندگی بیشتری برای استایل شما فراهم کند.

 

کراوات راه راه مورب Diagonal Striped Ties

آقایان با کسب و کار کلاسیک، کراوات راه راه مورب برای شما مناسب است. با این حال، بسته به رنگ، عرض نوارها و الگوهای تکرار متنوع، این کراوات می تواند ظاهر متفاوتی پیدا کند و در شرایط مختلفی پوشیده شود. مطابقت آنها با کت و شلوار و پیراهن کاملاً راحت است. اگر کت و شلوار و پیراهن هیچ الگو و طرح مشخصی نداشته باشد، فقط باید در مورد هماهنگی رنگ ها فکر کنید.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

احتمالاً بهتر است برای یک لباس کاری یا یک مراسم رسمی، به کراوات تک رنگ پایبند باشید. اما اگر می خواهید این نوع کراوات را بپوشید، یک رنگ عمیق مانند بادمجانی را با خطوط ظریف و با رنگ روشن تر امتحان کنید. در واقع تا زمانی که عرض و تنوع راه راه ها “استاندارد” به نظر برسند و خیلی شلوغ نباشند، استفاده از آنها برای محیط های رسمی مناسب است. انواعی از این کراوات نیز در بین کراوات های پوشاک اطمینان برای شما موجود است.

 

 • کسب و کار کژوال

اساساً هر کراوات راه راه که رنگ فریبنده ای نداشته باشد و شکل های خاصی نداشته باشد، در یک محیط معمولی تجاری کاملاً قابل قبول است. در صورت تمایل رنگ ها و عرض های مختلف را امتحان کنید.

 

 • موقعیت های کژوال

برای مناسبت ها و مهمانی های کژوال، روشن ترین و متضادترین کروات های راه راه را بپوشید.

 

 

 

کراوات تارتان، چهارخانه یا شطرنجیTartan, Check or Plaid Tie

تارتان، چهرخانه و چهارخانه سه الگوی مشخص هستند. برای اینکه ظاهری آرام داشته باشید، کراوات های چهارخانه را با کت و شلوار یا پیراهن تک رنگ بپوشید.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

این نوع کراوات، برای کدهای لباس رسمی و همچنین رویدادهای رسمی توصیه نمی شود.

 

 • کسب و کار کژوال

اگر در یک رنگ خنثی و بدون خطوط بیش از حد متضاد باشد، این کراوات برای تجارت مناسب است. الگوی چهارخانه شاهزاده ولز که به آن glen check یا glen plaid نیز      می گویند، گزینه ای عالی است و ظاهری هوشمندانه ایجاد می کند.

 

 • موقعیت های کژوال

در استایل کژوال، از پوشیدن کراوات با الگوهای دیگر نترسید. فقط تعادل را در نظر بگیرید و رنگ ها را به خوبی هماهنگ کنید. به عنوان مثال، یک کت و شلوار راه راه سرمه ای با یک پیراهن سفید و کراوات چهارخانه خاکستری بسیار شیک است.

 

کراوات های خالدار Polka Dot Ties

الگوهای خالدار همیشه فضای سرگرم کننده ای در اطراف خود دارند. با این حال، متعجب خواهید شد اگر بدانید که کراوات های خالدار نیز می توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

از الگوی خالدار با نقاط کوچک می توانید در محیط های رسمی استفاده کنید با این حال بهتر است نوع دیگری از کراوات را امتحان کنید.

 

 • کسب و کار کژوال

در کسب و کار کژوال، به راحتی می توانید از این نوع کراوات استفاده کنید ولی نکاتی را باید در نظر بگیرید:

هرچه نقاط کوچک تر و فاصله آنها از یکدیگر بیشتر باشد، رسمی تر هستند. این بدان معنی است که نقاط بزرگ نزدیک به هم برای تجارت مناسب نیستند. به دنبال نقاط خالدار در زمینه تیره یا خنثی بروید. برای اینکه سرزنده تر به نظر برسید، رنگ نقاط را با پیراهن خود مطابقت دهید.

 

 • موقعیت های کژوال

هر نوع کراوات خالدار، می تواند به عنوان جاذبه اصلی لباس شما باشد. برعکس دستورالعمل کسب و کار کژوال، هرچه نقاط بزرگتر و نزدیک تر به هم باشند، کژوال تر هستند. نقاط بزرگ و کوچک متناوب برای موارد شادتر بسیار مناسب هستند. بافت های متضاد مانند پس زمینه مات و نقاط با انعکاس بیشتر (کوچک) می توانند چشمگیر باشند اما نمایان نیستند.

 

 

کروات با الگوی هندسی Geometric Pattern Ties

کروات هایی که تحت عنوان دسته های الگوی میکرو یا چهار ضلعی شناخته می شوند، دارای یک الگوی متقارن تکراری با مقیاس کوچک بر روی یک شبکه منظم هستند. اینها شامل کراوات های houndstooth و کراوات Macclesfield می باشند که فقط یک نام فانتزی برای توصیف کراوات های با الگوهای هندسی هستند. کروات های با الگوی هندسی دارای تغییرات بی پایان هستند و به همین دلیل فوق العاده همه کاره اند. در این دسته نیز انواعی از کراوات اطمینان موجود است.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

یک کراوات خنثی یا تیره را در یک رنگ اما در سایه ها یا تن های مختلف انتخاب کنید. یک الگوی ظریف یا نامشخص به شما کمک می کند تا کرواتی از این نوع ولی مناسب انتخاب کنید.

 

 • کسب و کار کژوال

رنگ های پررنگ تر و الگوهای مشخص تر مانند مدالیون، گل، دایره باز و شکل های هندسی معاصر را امتحان کنید.

 

 • موقعیت های کژوال

برای استایل کژوال می توانید هر نوع الگوی هندسی را انتخاب کنید اما آیا می دانید می توانید آیکون ها یا تصاویر کوچکی مانند آناناس یا قایق های بادبانی را به صورت تکراری نیز داشته باشید؟ در مقیاس کوچک، این کراوات ها می توانند جذاب و زیبا باشند.

 

کراوات پیسلی Paisley Ties

کراوات های پیسلی از یک طرح تزئینی با استفاده از نقوش قطره ای شکل با انتهای منحنی استفاده می کنند. قطرات اشکی ریشه پارسی و هند باستان دارد و می تواند مرتب و منظم و یا کاملاً آراسته باشد. کروات پیسلی که حسی عجیب و غریب دارد، مخصوص مردانی است که می خواهند مورد توجه قرار گیرند.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

پاسخ کوتاه است: نه

 

 • کسب و کار کژوال

برای کسب و کار کژوال می توانید از این نوع کراوات استفاه کنید ولی با این حال طرح های ظریف آن را انتخاب کنید.

 

 • موقعیت های کژوال

به راحتی می توانید در مناسبت های کژوال از این نوع الگو استفاده کنید اما اگر می خواهید بیش از اندازه جلب توجه نکنید، رنگ های کراوات را مکمل کت و شلوار و پیراهن خود انتخاب کنید.

 

 

 

کروات گلدار Floral Ties

کراوات های گلدار مخصوصاً برای عروسی ها ترند است. با این حال، آنها برای سایر روزهای سال و در هر فصلی مناسب هستند. بهار و تابستان رنگ های روشن و پاییز و زمستان گل های با رنگ تیره را می طلبد.

 • محیط های کاری و یا رویدادهای رسمی

متأسفانه، کراوات های گلدار در محیط های رسمی کاربردی ندارند.

 

 • کسب و کار کژوال

کراوات های گلدار، جلوه ای غیرمنتظره را به محل کار وارد می کنند. رنگ های تیره و بدون کنتراست زیاد نکته اصلی این ظاهر هستند. برای اینکه جلوه ای مناسب داشته باشید، پس زمینه ای را انتخاب کنید که متناسب با لباس شما باشد.

 

 • موقعیت های کژوال

الگوهای گلدار گرافیکی عالی برای این استایل عالی هستند. تمرکز خود را بر روی هماهنگی کراوات گلدار با سایر لباس هایتان نگه دارید. همچنین برای جذابیت بیشتر، از کنتراست رنگ استفاده کنید. از بستن کراوات گلدار سرمه ای با پیراهن صورتی کم رنگ و کت کرم نترسید.

 

منبع: اصمینان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید