مطالب خواندنی

همه چیز در مورد جوراب نانو

جوراب-نانو،-با-طرح-کیبرد،-سایز-بزرگسال

در جستجوی بهترین جوراب های دیابتی، ممکن است با عبارت جوراب نانو مواجه شده باشید. به نظر می رسد که جوراب نانو اخیراً جایگاه زیادی در بازار پیدا کرده است، به ویژه در مورد نوروپاتی و مشکلات پای دیابت. بنابراین، موضوع اصلی چیست؟ جوراب نانو چیست و آیا واقعا از جوراب معمولی بهتر است؟ آیا واقعا جوراب نانو به نوروپاتی و مشکلات دیابت پا کمک می کند؟

جوراب نانو چیست؟ 

وقتی در اینترنت در مورد جوراب نانو جستجو می کنید، همه چیز کاملاً مبهم است. هیچ کس نمی تواند به شما بگوید جوراب نانو چیست. برخی می گویند این جوراب های سبک فشرده سازی هستند در حالی که برخی دیگر به فناوری نوین درجه یک اشاره می کنند. در واقع، این بسیار ساده تر از آن است: جوراب های نانو جورابی هستند که از الیاف نانو ساخته شده اند.

جوراب نانو جورابی است که با الیاف نانو ساخته شده است

صفت “نانو” منحصراً به نخ جوراب اشاره دارد. بدون فناوری خاص ، بدون داستان فشرده سازی. نخ نانو نخی است که با ذرات کوچکتر نسبت به مواد معمولی مهندسی شده است. شما می توانید نخ های نانو را مستقیماً از الیاف نانوسکوپی یا با استفاده از محلول نانوذرات روی نخ معمولی بسازید.

مزایای جوراب نانو

 

آیا واقعا جوراب های نانو بوی بد نمیگیرند؟ 

بوی بد جوراب دلایل مختلفی دارد: نوع کفش مورد استفاده، نوع جوراب، و شدت عرق پای شما!

برای اینکه پای شما بو نگیرد اولین مرحله استفاده از جورابی است که بتواند عرق پای شما را درصد بیشتری جذب کند و از احتباس هوای داخل جوراب جلوگیری کند و گردش مناسب هوا را محقق سازد و خاصیت ضد باکتریایی داشته باشد که جوراب های نانو به دلیل اینکه از نخ با کیفیت پنبه ای و تکنولوژی نانو تولید می‌شوند این اصل را تا حدود بسیار زیادی محقق می‌سازد.

همچنین استفاده از کفش های مناسب که عدم استفاده از پلاستیک و عدم حبس هوا در داخل کفش رعایت شده باشد نیز بی تاثیر نیست.

آیا جوراب نانو برای دیابت مفید است؟ 

نخ در مورد جوراب ضروری است و یک ماده با کیفیت خوب واقعاً می تواند مشکلات پا را کاهش دهد. منسوجات حاصل از فناوری نانو دارای ویژگی های متعددی است که برای بیماران دیابتی و نوروپاتی بسیار جالب است. ضد آب، ضد رطوبت و ضد باکتری هستند. همچنین کشش و استحکام بهتری دارند.

هنگامی که با دیابت زندگی می کنید و حتی بیشتر در صورت ابتلا به نوروپاتی، باید پای خود را در محیطی خشک و سالم نگه دارید و از رطوبت و باکتری ها دوری کنید.

به یاد داشته باشید که عفونت های ریز، قارچ، تاول یا هر گونه زخم ظاهراً بی اهمیت می تواند برای افراد دیابتی مانند زخم پا و حتی قطع اندام تحتانی به یک کابوس واقعی تبدیل شود. خواص استثنایی که جوراب های نانو ارائه می دهد، بسیار ارزشمند تر از کفش های دیابتی است.

من فقط می توانم به شما توصیه کنم جوراب نانو را تهیه کنید اگر می توانید هزینه آن را بپردازید. آنها گرانتر از جورابهای معمولی هستند، اما نه خیلی گران!

همه چیز در مورد جوراب نانو!

چگونه از جوراب‌های نانو نگهداری کنیم؟

1)جوراب‌های خود را زود به زود بشویید خصوصا اگر پایتان دچار زخم پای دیابتی، تاول یا پینه است. اگر چرک و ترشحات باقی مانده روی جوراب را به سرعت بشویید از رشد باکتری‌ها جلوگیری خواهید کرد.
2)این جوراب را با آب نیم‌گرم و بدون استفاده از مواد سفید کننده بشویید و آن را درگرمای مناسب خشک کنید. حرارت بالا باعث شل شدن برخی الیاف آن می‌شود و خاصیت جوراب از بین می‌رود.
3)بهتر است جوراب را با دست بشویید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود. هرچه از جوراب بهتر مراقبت کنید، دوام آن بیشتر خواهد شد.
4)معمولاً 6 ماه می‌توانید یک جفت جوراب دیابتی را به پا کنید. به محض این که نخستین نشانه پارگی، پوسیده شدن الیاف یا پرز را مشاهده کردید، جوراب را دور بیاندازید.

منبع: ساوالان شاپ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید